Już nie musisz systematycznie wymieniać silikonu przy wannie lub brodziku

Co to jest pleśń – potoczna nazwa saprofitycznych grzybów z różnych grup systematycznych (np. pleśniak, pędzlak, kropidlak, sierpik).

Ich grzybnia może rozwijać się na różnych powierzchniach (np. tkaninach, ścianach, silikonach itp .), pokrywając je barwnym mikroskopijnym kożuszkiem.

Dzięki wieloletnim badaniom ustalono jednoznacznie, że przebywanie w za grzybiałym pomieszczeniu może negatywnie wpływać u człowieka na układ nerwowy, układ odpornościowy, wywoływać ból gardła, zmęczenie oraz objawy alergii ze strony układu oddechowego jak również sprzyja podwyższonemu ryzyku depresji.

Bardzo często w wielu obiektach, gdzie występują duże ilości wody i dodatkowo jest słaba wentylacja np.: w łazienkach, saunach, basenach itp.  występuje zjawisko pojawiania się na fugach, spoinach ścianach czy silikonie – śladów czarnej pleśni. (patrz zdjęcie)

Nie usuwanie tego typu zalążków pleśni powoduje w krótkim czasie zaatakowanie struktury całej powierzchni. W konsekwencji może to doprowadzić do konieczności wymiany niektórych elementów wyposażenia lub remontu części pomieszczenia.

Do tego typu zabrudzeń najbardziej skuteczne są preparaty na bazie chloru, które usuwają pleśń do 1 godziny po zastosowaniu, ale co jest najistotniejsze usuwają też i źródło ponownego pojawiania się ciemnych pleśniowych śladów.

Enzim E 440

Zespół Enzim

Dodaj komentarz