Jak Zrobić Błysk Na Podłogach — Technologia Mycia I Nabłyszczania Podłóg.

Najczęściej taki błysk robi się na wykładzinach PCV, Lastryko, Marmur. Nie zalecane jest wykonywanie polimeryzacji/akrylowania na podłogach drewnianych ze względu na późniejsze jej doczyszczanie obficie wodą z płynem.

Jak nabłyszczyć podłogę krok po kroku:

  • Dokładne gruntowne czyszczenie podłogi profesjonalnym preparatem do ściągania starych warstw polimerowych (zalecane rozcieńczenie to 500 ml / 10 litrów wody — wydajność to około 50 -100 mkw.) przy pomocy szorowarki jedno tarczowej. Koniecznie stosujcie czarny pad, który ma największą siłę ścierania starego polimeru i brudu. Uwaga, niektóre wykładziny podłogowe są wrażliwe na środki zasadowe, wtedy używajcie płynu o pH maksymalnie 10.
  • Dokładne zebranie powstałych zanieczyszczeń przy użyciu odkurzacza do ściągania wody z gumową ssawą. Bardzo ważne, abyście nie dopuścili do zaschnięcia rozpuszczonych starych powłok i czyścili podłogę mniejszymi odcinkami, tak aby zbierać rozpuszczony brud na bieżąco. Jeśli dopuścicie do zaschnięcia starych warstwy polimeru, będziecie musieli czyścić podłogę ponownie.
  • Dwukrotne bardzo dokładne przemycie podłogi czystą wodą w celu jej neutralizacji. Jest to poza doczyszczeniem podłogi chyba najważniejszy etap całej technologii. Niedokładne zneutralizowanie podłogi po doczyszczaniu spowoduje krótszą żywotność polimeru i jego szybsze zużywanie się w czasie. Chemia do doczyszczania, która nie zostanie dokładnie spłukana z powierzchni, będzie przy codziennej pielęgnacji rozpuszczała warstwy polimerowe.
  • Po dokładnym wyschnięciu podłogi nakładacie 3 warstwy profesjonalnej powłoki polimerowej (preparat gotowy do użycia — wydajność z 5 L to około 100 mkw przy 3 warstwach) przy użyciu mopa płaskiego i nakładki najlepiej z mikrofazy (ten rodzaj nakładki spowoduje większą wydajność polimeru). Ważne jest, aby przed nałożeniem pierwszej warstwy polimeru odczekać minimum dwie godziny, aby mogła odparować cała woda z płukania. Jest to ważne szczególnie w przypadku bardzo chłonnych lub bardzo wytartych wykładzin PCV. Musicie też uważać, aby nie nałożyć kolejnej warstwy polimeru na jeszcze niezaschniętą poprzednią warstwę. Mogą wtedy powstać ślady, które będziecie mogli usunąć dopiero przy kolejnej polimeryzacji.

Jak pielęgnować podłogi zabezpieczone polimerem:

  • Pierwsze 3 tygodnie myjcie podłogę samą czystą wodą. 

Po ty okresie proponujemy dwa płyny do mycia podłóg stosowane naprzemiennie:

  • Enzim E 511 – 60 ml /10 L (jedna miarka) wody do mycia codziennego
  • Enzim E 331 w stężeniu 120 ml/10 L (dwie miarki) wody do mycia okresowego raz w tygodniu (ten płyn przedłuży żywotność polimeru uzupełniając ewentualne braki w strukturze położonych warstw polimeru).

Zespół Enzim

Dodaj komentarz