Istnieje wiele czynników wpływających na jakość i efekt końcowy naszego sprzątania. Zależy on między innymi od rodzaju środków chemicznych wykorzystywanych w danym obiekcie, odpowiedniej obsługi i konserwacji sprzętu a nawet, i o dziwo, od wody. Dlaczego właśnie woda? Na tym właśnie aspekcie chciałabym się skupić najbardziej.
Wodę ogólnie możemy podzielić na twardą i miękką. Podział ten zależny jest od stężenia wapnia, magnezu i innych metali, obecnych właśnie w wodzie. Bardziej szczegółowo możemy też dokonać podziału na wodę bardzo miękką, miękką, średnio-twardą, twardą i wodę bardzo twardą. W jaki sposób objawia się woda twarda ? Wystarczy rozejrzeć się trochę w kuchni i łazience. Czy Wasz czajnik jest ciągle zakamieniony, a na naczyniach po myciu zostają plamy? A może w łazience pojawiają się brązowe lub białe przebarwienia na wannie i w zlewie? Jeśli tak, to na pewno macie do czynienia z wodą twardą.
Zastanówmy się teraz, jak twardość wody wpływa na jakość sprzątania? Okazuje się, że ma ogromny wpływ nie tylko na efekt końcowy, ale również jest niekorzystna z ekonomicznego punktu widzenia. Twarda woda charakteryzuje się dużym napięciem powierzchniowym, przez co jest nam o wiele trudniej nawilżać dane powierzchnie, a co za tym idzie, mamy problemy ze skutecznym usuwaniem zabrudzeń. Dzięki temu drastycznie wzrasta ilość wykorzystywanych środków czyszczących, a właściciel obiektu jest zmuszony do częstszego uzupełniania braków i zwiększeniem wydatków na utrzymanie. Jakby tego było mało, twarda woda sprawie, że nawet po dokładnym umyciu kabin prysznicowych czy zlewów, pozostają nieestetyczne zacieki i plamy.
Jako, że z reguły nie mamy wpływu na to, jaka woda dostarczana jest do naszego obiektu, o tyle możemy na pewno zaopatrzyć się w odpowiednie środki powierzchniowo czynne, które doskonale poradzą sobie z wszelkiego rodzaju pozostałościami po twardej wodzie, jak np. uporczywy kamień. A przez to unikniemy sytuacji, które zniechęcą klientów do ponownego odwiedzenia naszego obiektu.
Ewelina