Jak sprawnie doczyścić i zaimpregnować kabinę prysznicową, ceramikę i armaturę w toalecie?


Co to są nanocząsteczki?

Nanocząsteczka to cząsteczka wielkości maksymalnie do stu nanometrów. Jeden nanometr to tylko dziesięciomiliardową część metra. Nanocząsteczki składają się z atomów, które pod wpływem specjalnie stworzonych warunków, jak wysoka temperatura lub ciśnienie, zostały związane w inny sposób, niż łączą się w środowisku naturalnym. 

Z nowo powstałej struktury wynikają nowe właściwości fizyczne, umożliwiające nieznane dotąd zastosowania tak powstałych materiałów. I dla przykładu: nanocząsteczki dodane do składu preparatów do mycia toalet doskonale wpływają na zabezpieczenie mytych powierzchni przed ponownym odkładaniem się zabrudzeń typu kamień i rdza. Wykorzystała to firma Enzim, wprowadzając do swojej oferty: Preparat do mycia i impregnacji kabin / płytek ceramicznych Safe Cabin Enzim E 450

Jak działają nanocząsteczki – efekt liścia lotosu

Nanocząsteczki powiązane z mytą powierzchnią zmuszają krople wody, do przybrania kulistego kształtu, dzięki czemu tworzy się efekt hydrofobowy – woda swobodnie spływa, nie powodując odkładania się kamienia i innych zabrudzeń typowych w toaletach. Podobny efekt można zauważyć w przyrodzie, np. na powierzchniach liści lotosu, które mają właściwości odbijające wodę i zanieczyszczenia.

Co możemy impregnować?

W toalecie możemy impregnować praktycznie wszystkie powierzchnie. Uważajmy jedynie na lustro, które powinno też być dokładnie spłukane po zastosowaniu tego preparatu, co może być czasami utrudnione. Wtedy lustra nie impregnujmy. Najlepszy efekt zabezpieczenia można uzyskać na szklanej kabinie prysznicowej. Doskonale sprawdza się też do mycia i impregnacji ceramiki: płytek na ścianie, umywalki i wanien oraz na armaturze: krany i słuchawki prysznicowe.

Jak stosować ?

Preparat Enzim E 450 rozpylać na całej mytej powierzchni i pozostawić na maksymalnie 3 – 5 min., nie dopuszczając do wyschnięcia, następnie dokładnie spłukać czystą wodą. Pozostawić do samorzutnego wyschnięcia. W przypadku uporczywych zabrudzeń aplikację należy powtórzyć, przecierając dodatkowo powierzchnię gąbką lub ściereczką.

Enzim E 450

Jaka jest trwałość impregnatów?

Trwałość impregnatu Enzim jest dostosowana do jego zastosowania. Enzim E 450 jest preparatem myjąco – impregnującym, który ma jednocześnie zmywać osady z wody i zacieki z rdzy, zabezpieczając jednocześnie myte przestrzenie w toalecie.

Bardzo dużą zaletą preparatu Enzim jest nienawarstwianie się go w czasie na powierzchni. Jest on systematycznie zmywany podczas mycia codziennego.

Zalety impregnacji Enzim

  1. Nie dusi -jest przyjazny dla osoby sprzątającej. Możesz zamknąć się w kabinie prysznicowej, bez ograniczeń czasowych.
  2. Zabezpiecza mytą powierzchnię warstwą hydrofobową, która nie pozwala na ponowne odkładanie się zanieczyszczeń.
  3. Nie powoduje brzydkich zacieków, po dokładnym spłukaniu przestrzenie są błyszczące i czyste.
  4. Posiada nietoaletowy przyjemny i świeży zapach.
  5. Można go stosować naprzemiennie z innymi środkami do mycia toalet.

Zaimpregnuj Swoją Kabinę Prysznicową – Płytki Ceramiczne – Armaturę – Podczas Systematycznego Mycia

Zespół Enzim

Leave a Comment

× SZYBKI KONTAKT