Innowacyjne substancje chemiczne w składzie chemii profesjonalnej

Mając do wyboru chemię gospodarczą czy chemię profesjonalną, większość klientów zdecyduje się na profesjonalne środki chemiczne i nie mam tu na myśli tylko właścicieli dużych obiektów ,ale również posiadaczy własnych czterech kątów. Dlaczego chemia profesjonalna cieszy się tak dużą popularnością? Pewnie dlatego, że pozwala na dokładniejsze sprzątanie przy dużo niższych kosztach ubocznych, przez co łatwiej o wydajniejsze czyszczenie dużych powierzchni publicznych. Chemia profesjonalna o wiele lepiej radzi sobie z intensywnymi zabrudzeniami zwłaszcza w miejscach o dużym natężeniu ruchu.

Składy tego typu detergentów zdecydowanie się różnią w zależności od producenta. Coraz częściej kładzie się nacisk na to, aby formuła danego środka była jak najbardziej przyjazna dla skóry użytkownika i ekologiczna. Do przykładowych substancji zaliczyć można m.in. ekologiczny kwas cytrynowy czy mlekowy, inhibitor korozji, etanoloaminę, sekwestranty twardości wody oraz wiele innych środków czyszczących o dużym stężeniu. Możemy je znaleźć w produktach firm, które zdecydowały się zamienić substancje szkodliwe na te bardziej przyjazne środowisku.

Coraz większą popularnością cieszą się środki chemiczne wykorzystujące nanotechnologię. Opracowano nawet specjalną technologię nanocząsteczek krzemu, która jeszcze lepiej chroni czyszczone powierzchnie przed ponownym osadzaniem się zabrudzeń. Wykorzystanie krzemu pozwala na lepszej jakości utrzymanie czystości. Tego typu środki mają swoje zastosowanie na wannach, kabinach prysznicowych, wszelkiego rodzaju armaturze łazienkowej, porcelanie i ceramice. Warto też wspomnieć, że jest to silny koncentrat, który wymaga odpowiedniego dozowania. Podobny skład (cząsteczki krzemu) możemy znaleźć w preparatach o działaniu antystatycznym, które stosowane są do czyszczenia powierzchni, które są odporne na działanie wody (np. wszelkiego rodzaju kafelki, marmur czy PCV).

Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii oraz nieustannie aktualizowanych badaniach dotyczących chemii profesjonalnej, każda firma sprzątająca ma nieograniczony dostęp do najlepszej jakości produktów zapewniających doskonały efekt końcowy oraz bezpieczeństwo dla użytkowników. Najważniejszym jednak jest to, aby każdy, nawet najnowocześniejszy i najskuteczniejszy środek myjący wykorzystywać w sposób umiejętny oraz zgodny z wytycznymi ustalonymi przez danego producenta.

Ewelina

 

Leave a Comment

× SZYBKI KONTAKT