Jak czas działania chemii wpływa na jakość sprzątania w obiektach publicznych?

W poprzednim artykule poruszyłam temat wpływu stężenia chemii wykorzystywanej w dużych obiektach na jakość sprzątania i jego efekt końcowy. W tym tygodniu przyjrzymy się bliżej zagadnieniu związanych z czasem działania środków chemicznych. Jak zapewne doskonale wam wiadomo, polski rynek oferuje bardzo bogatą ofertę preparatów czyszczących i detergentów. Opracowywane są także coraz doskonalsze receptury szeroko dostępnych preparatów chemicznych.

Na co należy, w takim razie zwrócić uwagę podczas korzystania z substancji czyszczących? Przede wszystkim, pracownik danego obiektu zobowiązany jest do dokładnego zapoznania się z etykietami dostępnych i wykorzystywanych preparatów. Każdy producent ma obowiązek umieścić informacje dotyczące składu produktu, niebezpiecznych substancji, przeznaczenia oraz czasu działania. Aby uniknąć wszelkiego rodzaju nieporządanych sytuacji zagrażających zdrowiu pracowników, jak i klientów danego obiektu, należy bezwględnie stosować się do zamieszczonych informacji.

Jeśli chodzi o same środki chemiczne to warto by przybliżyć dokładniejszy ich podział, który bezpośrednio związany jest z czasem działania określonych produktów. Możemy je podzielić na light duty oraz heavy duty. Preparaty należące do grupy light duty to przede wszystkim środki o łagodnym charakterze, wykorzystywane do lżejszych zabrudzeń (określane są również jako all purpose cleaning liquid), takich jak kurz czy pył, nie wymagają także szczególnego odstępu pomiędzy aplikacją, a czyszczeniem danej powierzchni. Jeśli chodzi o środki typu heavy duty, to mamy do czynienia z działaniem o wiele silniejszym, które przeznaczone jest do powierzchni takich jak sanitariaty, kuchenki gazowe, czy garnki. Skuteczność ich działania jest jednak uzależniona od odstępu pomiędzy rozprowadzeniem środka a samą czynnością mycia. Każdy z takich środków posiada dokładny opis zastosowania i czasu działania udostępniony na etykiecie danego produktu.

Jeśli chodzi o ciekawostki to należy zauważyć, że wśród środków czyszczących typu light duty największym zaufaniem konsumentów cieszą się mleczka do czyszczenia, które charakteryzują się łatwością użycia oraz nie wymagają dużego wysiłku przy stosowaniu.

Z pewnością można stwierdzić, że czas działania chemii oraz jakość sprzątania danego obiektu publicznego będą szły w parze, jeśli tylko z należytą uwagą będziemy czytać etykiety dostępnych środków chemicznych oraz korzystali z nich zgodnie z ich przeznaczeniem.

Ewelina

Leave a Comment

× SZYBKI KONTAKT