Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z kubła na śmieci?

Obecnie, gdy wszyscy segregują odpady, każde gospodarstwo lub firma posiada kilka różnego przeznaczenia pojemników na śmieci. Niestety nieliczni z nas myją i dezynfekuję kubły na śmieci, co powoduje w krótkim czasie wydobywanie się z nich nieprzyjemnych gnilnych zapachów.

Najskuteczniejszym sposobem na dezynfekcję oraz pozbycie się nieprzyjemnych woni jest użycie preparatów na bazie chloru. Tego typu preparaty stosuje się w rozcieńczeniu np.: od 100 ml na 10 litrów wody albo większy nawet 500 ml na 10 litrów wody. Wszystko zależy od tego jak często wykonujemy takie czyszczenie, jak bardzo są zabrudzone pojemniki oraz jakiego rodzaju są to zabrudzenie. Ważne jest, aby preparat zostawić na minimum 15 minut do zadziałania. W takim czasie powinno dojść do pozbycia się źródła przykrych zapachów. Taką czynność należy wykonywać według potrzeby, ale myślę, że przynajmniej raz na jeden — dwa miesiące.

Zobacz krótki instruktaż

Jak to zrobić:

  • Opróżnij śmietnik ze wszystkich stałych odpadów.
  • Wlej do pojemnika roztwór roboczy od 1% do 5% ( 100 ml – 500 ml na 10 litrów wody) preparat na bazie chloru np.: Enzim E 405.
  • Szoruj go za pomocą twardej szczotki.
  • Pozostaw chemię do zadziałania na minimum 15 minut.
  • Na koniec popłucz dokładnie kosz czystą wodą.
  • Dla jeszcze lepszej jakości mycia możesz posłużyć się myjką wysokociśnieniową.

Pozdrawiam, Ewelina Zespół Akademia-Enzim.

Leave a Comment

× SZYBKI KONTAKT