Kilka praktycznych wskazówek jak się przygotować i prawidłowo wykonać polimeryzację podłóg PCV

Doczyszczanie Podłogi PCV Enzim E 325
Doczyszczanie wykładziny PCV 5% Enzim E 325 za pomocą szorowarki jednotarczowej.
 1. Podłogę przed polimeryzacją warto odkurzyć lub przemyć mopem na mokro, aby pozbyć się większych zabrudzeń.
 2. Podłoga przed nakładaniem polimeru musi być bardzo dokładnie doczyszczona tzw. stripperem ( ang. stripper-spychacz) — preparatem rozpuszczającym stare warstwy polimerowe i odtłuszczającym. Zwykle stosuje się preparaty o pH w przedziale 10 – 14.
 3. Po prawidłowym doczyszczaniu podłoga powinna być matowa, czasami aż z szarym nalotem. Podłoga robi się też bardzo tępa.
 4. Zwykle stosuje się stripper w stężeniu około 5%, czyli 500 ml płyn na 10 litrów wody.
 5. Zawsze używaj czystych nakładek na mopy. Do każdej czynności innego: rozprowadzanie roztworu chemii — nakładka bawełniana, rozprowadzanie wody — nakładka bawełniana, nakładanie polimeru — nakładka z mikrofazy.
 6. Zawsze płucz/neutralizuj podłogę — dwukrotnie przemywając ją czystą wodą.
 7. Czasami podłoga jest bardzo chłonna i bardziej absorbuje wodę. Niezbędne jest wtedy odczekanie minimum 2 godziny, aby móc położyć pierwszą warstwę polimeru.
 8. Nakładaj zawsze 3 warstwy polimeru. Wydłuży to znacznie jego żywotność i trwałość. Idealnie sprawdzają się nakładki z mikrofazy.
 9. Polimer nakładaj równomiernie bez omijaków tak jakbyś malował mopem podłogę.
 10. Średnia wydajność polimeru z 5 L kanistra to około 100 mkw. przy 3 warstwach.
 11. Pamiętaj, aby nie zostawiać mopa nasączonego chemią na podłodze, bo powstaną ślady. Najlepiej postaw go nakładką do góry.
 12. Do mycia podłóg zabezpieczonych polimerem stosuj produkty tylko obojętne o pH 7. Preparaty o wyższym pH będą systematycznie zmywać polimer warstwa po warstwie, co przyspieszy zdecydowanie zły stan podłogi.
 13. Pamiętaj, aby od razu namoczyć nakładki po polimeryzacji w wodzie lub szybko je uprać. Jeśli zaschnie w niej polimer, nie można jej dobrze wybrać — zesztywnieje i nie nadaje się do kolejnego użycia.

Zespół Enzim

Leave a Comment

× SZYBKI KONTAKT