- Podłogę przed polimeryzacją warto odkurzyć lub przemyć mopem na mokro, aby pozbyć się większych zabrudzeń.
- Podłoga przed nakładaniem polimeru musi być bardzo dokładnie doczyszczona tzw. stripperem ( ang. stripper-spychacz) — preparatem rozpuszczającym stare warstwy polimerowe i odtłuszczającym. Zwykle stosuje się preparaty o pH w przedziale 10 – 14.
- Po prawidłowym doczyszczaniu podłoga powinna być matowa, czasami aż z szarym nalotem. Podłoga robi się też bardzo tępa.
- Zwykle stosuje się stripper w stężeniu około 5%, czyli 500 ml płyn na 10 litrów wody.
- Zawsze używaj czystych nakładek na mopy. Do każdej czynności innego: rozprowadzanie roztworu chemii — nakładka bawełniana, rozprowadzanie wody — nakładka bawełniana, nakładanie polimeru — nakładka z mikrofazy.
- Zawsze płucz/neutralizuj podłogę — dwukrotnie przemywając ją czystą wodą.
- Czasami podłoga jest bardzo chłonna i bardziej absorbuje wodę. Niezbędne jest wtedy odczekanie minimum 2 godziny, aby móc położyć pierwszą warstwę polimeru.
- Nakładaj zawsze 3 warstwy polimeru. Wydłuży to znacznie jego żywotność i trwałość. Idealnie sprawdzają się nakładki z mikrofazy.
- Polimer nakładaj równomiernie bez omijaków tak jakbyś malował mopem podłogę.
- Średnia wydajność polimeru z 5 L kanistra to około 100 mkw. przy 3 warstwach.
- Pamiętaj, aby nie zostawiać mopa nasączonego chemią na podłodze, bo powstaną ślady. Najlepiej postaw go nakładką do góry.
- Do mycia podłóg zabezpieczonych polimerem stosuj produkty tylko obojętne o pH 7. Preparaty o wyższym pH będą systematycznie zmywać polimer warstwa po warstwie, co przyspieszy zdecydowanie zły stan podłogi.
- Pamiętaj, aby od razu namoczyć nakładki po polimeryzacji w wodzie lub szybko je uprać. Jeśli zaschnie w niej polimer, nie można jej dobrze wybrać — zesztywnieje i nie nadaje się do kolejnego użycia.
Zespół Enzim